Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Круглий стіл «Голодомор 1932 – 1933 рр. та його наслідки для українського суспільства»

2019-11-25 14:41:24

22 листопада в Університеті митної справи та фінансів спільними зусиллями факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин та навчально-наукового інституту права та міжнародно-правових відносин відбувся круглий стіл за темою "Голодомор 1932 – 1933 рр. та його наслідки для українського суспільства", проведений силами учнів фінансово-економічного ліцею, Міського юридичного ліцею та студентів факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин УМСФ.

Детальніше…

Перемога у «Формулі успіху»

2019-11-11 14:24:53

Для стимулювання інтелектуальних та пізнавальних можливостей старшокласників, розширення їх кругозору, популяризації маловідомих сторінок історії та сьогодення кожного року в Дніпрі проводиться  міський інтелектуальний конкурс для старшокласників  «Формула успіху». Наш ліцей завжди приймає участь у цьому конкурсі.

До складу команди ФЕЛ 2019 року ввійшли учні групи 9-2 Коломійчук Сергій і Небатов Кирило та учні групи 10-2 Даців Андрій, Ігнатова Марія-Маргарита, Конєв Євген, Яцкова Кароліна. Підготовкою ліцеїстів до конкурсу займалась бібліотекар В.О. Мареха. Гра відбулася у КПНЗ «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» ДМР 8 листопада за участю СЗШ 117, 42, 134 і ФЕЛ. За результатами конкурсу на міський етап вийшли команди закладів  ФЕЛ (36 балів) і СЗШ 55 (31 бал).

Детальніше…

Підсумки участі ліцеїстів у Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи - 2019»

2019-11-11 14:08:32

Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи - 2019»   05 - 7 листопада 2019 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету «Києво-Могилянська академія» пройшов ІІ етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Сприяли проведенню фінального етапу Форуму Національна академія наук України, Український альянс по боротьбі з підробками та піратством, Патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», Громадська організація «Здорове людство», Громадська організація «Екологічний клуб «Еремурус». Участь у заході брали учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти, студенти закладів вищої освіти з дослідницько-експериментальними проектами природничого характеру. В цьому році на конкурс було представлено 400 робіт.  У фіналі було представлено 136 наукових проекти (142 учасників), за чотирнадцятьма категоріями: Анатомія людини, Фізіологія людини, Ботаніка, Екологія та проблеми довкілля, Енергозберігаючі технології, Зоологія, Мікробіологія, Науки про Землю (географія, геологія), Психологія та поведінка людини, Охорона здоров'я, Фізика,Астрономія, Хімія, Біохімія. На час перебігу змагання, у складі журі, працювало 46 науковців академічних установ, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, представники громадських організацій та найдосвідченіші педагоги Центру.

Детальніше…

ХV Всеукраїнський турнір юних економістів

2019-11-11 12:19:15

З 28 по 1 листопада 2019 року в місті Харкові проведено фінальний етап ХV Всеукраїнського турніру юних економістів.

У змаганнях взяли участь 18 команд із 9 областей України, серед яких 88 учнів та 19 керівників.

Команда ліцею у складі: Пархомук Аміни, Журавель Юлії, Іваненко Валерії, Самохатньої Міліни та Даціва Андрія взяла участь в чвертьфінальних змаганнях та стали учасниками турніру.

Детальніше…

Нам є за що любити мову!

2019-11-08 12:13:15

9 листопада День української мови та писемності. Учні ліцею  мають можливість пізнати красу й безмежне багатство рідного слова, долучитись до цього свята. Учні переконалися, що слово здатне  хвилювати найтонші струни людського серця, послухавши пісню у виконанні місцевого кобзаря Шапи Миколи Миколайовича.

Детальніше…

Подорож до Києва та Межигір’я

2019-11-06 08:29:59

Осінь. Чарівна пора року, хочеться блукати вулицями, споглядати красу. Тож учні 10 класу ліцею вирушили на екскурсію до столиці України – Києва.

У Києві поблукали Урядовим кварталом. Тут ми побачилися з Маріїнським палацом, будівлею Верховної Ради України. Шляхом Кобзаря почали свій шлях від станції метро «Університет». Залишили по праву руку ботанічний сад ім. Фоміна і попрямували вгору по бульвару Шевченка. Продовжили шлях вниз по Інститутській, опинившись на майдані Незалежності – головній площі Міста. Вона змінила за своє життя чимало імен і образів. Нині увінчана монументом Незалежності, пам’ятником засновникам Києва. Нічний Київ прекрасний.

Детальніше…

«Сімейка Адамсів» на Хеллоуін

2019-11-01 14:37:02

"Сімейка Адамс" – чудовий мультфільм, який заряджає позитивними емоціями. Водночас, порушує питання толерантності, сімейних  цінностей, головних пороків суспільства та проблеми неприйняття людей, несхожих на звичайних.

"Антикафе" - чудове місце для зустрічей та  гарного проведення часу за чашкою кави або чаю.

Детальніше…

Місячник шкільних бібліотек в ліцеї

2019-10-30 11:32:31

І знов, як завжди, жовтень подарував свято читачам – Місячник шкільних бібліотек. Кожна бібліотека намагалася показати все найкраще своїм відвідувачам.

Змінюються виставки в бібліотеці, нагадують читачам про швидкоплинність часу і вічність класичної літератури. Стоять на полиці Шекспір і Ґете, Данте й Гомер, - і поруч безсмертний Кобзар.

У коридорі, де вирує ліцейське життя на перервах, буккросинг щиро пропонує вільні книги. А далі всміхаються смайлики після смайл-опитування учнів, яка ж вона, сучасна бібліотека.

Всім, у кого є тварини, цікаво затриматися біля виставки «Відповідаємо за тих, кого приручили». Шукачам пригод пропонує свої книги дніпровська письменниця Наталя Дев’ятко. Про героїчні походи козаків, про героїв, які полягли за сучасну Україну, нагадує книжкова виставка «Козацькому роду нема переводу».

Детальніше…

Одеса осіння…

2019-10-29 13:17:13

В останні теплі осінні дні групі 11 - 2 пощастило побувати в місті Одеса у складі навчально - пізнавальної експедиції, яка була організована Дніпропетровським відділенням Малої академії наук.

Ліцеїсти відвідали історичні місця міста, прогулялись старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською та Ланжеронівською. Познайомились з шедевром архітектури і зодчества – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями, в яких розташовані археологічний і морський музеї; пройшлися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська Дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря.

Детальніше…

«Солодка» екскурсія…

2019-10-25 13:31:06

24 жовтня учні групи 8-1 відвідали  кондитерську фабрику АВК. Під час екскурсії діти на власні очі побачили як працює виробництво. Вони пройшли цехами фабрики, почули історію народження шоколаду та пригощалися солодощами від компанії АВК.

Наприкінці екскурсії учні отримали солодкі подарунки.

Детальніше…

◀ Попередня      Наступна ▶