Логотип лицея
Комунальний заклад освіти

«Фінансово-економічний ліцей»

Дніпропетровської міської ради

XIІ Міжнародний конкурс творчих робіт учнів, студентів та вчителів

«Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності»

Ми знову перемогли!!! До 10 річниці фінансово-економічного ліцею учні 11-1 групи: Предко Світлана, Танчик Ренат і Бойко Кирило – зробили подарунок: посіли І та ІІ місця на ХІІ Міжнародному конкурсі творчих робіт «Уроки війн та Голокосту – уроки толерантності»!

29-30 вересня 2015 року відбувся Фінал ХІІ Міжнародного конкурсу творчих робіт «Уроки війн та Голокосту – уроки толерантності», організований Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Протягом року учні, студенти та вчителі, що вирішили взяти участь у конкурсі, надсилали своє розуміння «уроків війн та Голокосту», котре відобразили у наукових дослідженнях та мультимедійних розробках, поезіях та есе, малюнках та витинанках. На фінал були відібрані 37 робіт, що були визнані наглядовою радою найкращими. Автори цих робіт були запрошені до м.Чернівці, де і представили свої розробки авторитетному журі. Нелегку справу по визначенню переможців на себе взяли проф. Тетяна Ладиченко, д-р Тамара Бакка, д-р Фаїна Винокурова, проф. Олександр Давлєтов, д-р Тетяна Мелещенко, Світлана Піддубна, д-р Ігор Щупак. В обговоренні виступів також взяли участь гості з закордону: проф. Владзімеж Медрецький (Варшава, Польща), проф. Марек Барвінські (Лодзь, Польща), проф. Гжегож Мотика (Варшава, Польща), ад’юнкт Кароль Занойца (Вроцлав, Польща) та інші.

Учасники відзначили, що вивчення історії Голокосту дає можливість згадати не лише трагедію війни та страждань народів Європи, міжнаціональної ворожнечі, але й героїзм у супротиві коричневій чумі, приклади взаємодопомоги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей. Роботи учасників конкурсу мають єдину мету: поширити в суспільстві ідеї гуманізму та толерантності, неприйняття шовіністичної та ксенофобської ідеології, проповіді насильства та тоталітарної ідеології. А ці питання на сьогодні в Україні є гостро актуальними. Питання миру та війни, самопожертви та зради, мужності та малодушності гостро стоять перед кожним громадянином нашої Батьківщини, незалежно від віку та національності.

Фіналістами конкурсу стали учні нашого ліцею. Членів журі вразила картина Світлани Предко «Скорбимо та пам’ятаємо», в якій вона передала трагедію маленької дівчинки, у якої Друга світова війна відібрала батьків (І місце). ІІ місце в творчому конкурсі посіла робота Танчика Рената і Бойка Кирила «Де опинишся ти…», в якій хлопці спробували передати своє усвідомлення Голокосту та подій Другої світової війни та пояснити сучасникам, що світ потрібно будувати на засадах добра, миру, толерантності.

 

Андрій Савінський, (2008 рік)
І місце за документальний фільм
«Дорога довжиною в життя»
 
Артамонов Ігор, (2011 рік)
ІІ місце у конкурсі-захисті
наукових робіт
 
Омельченко Анастасія, (2012 рік)
ІІ місце у конкурсі-захисті
наукових робіт
 
Яценко Ганна, (2013 рік)
І місце у конкурсі-захисті
наукових робіт
 
Предко Світлана, (2014 рік)
І місце у творчому конкурсі  
Усик Анна, (2014 рік)
ІІ місце у творчому конкурсі
Гура Тимур, (2014 рік)
ІІІ місце у творчому конкурсі
Предко Світлана, (2015 рік)
І місце у творчому конкурсі  
 
Танчик Ренат, Бойко Кирило (2015 рік)
ІІ місце у творчому конкурсі