Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Діалог з психологом

 

Ні для кого не секрет, що конфлікти в родині — наслідки невміння зрозуміти один одного. Дорослі не вміють встановлювати довірливі взаємини з дітьми, обходити «підводні камені» у вирішенні родинних проблем, діти у підлітковому віці «раптово розучуються» адаптуватися до сімейної атмосфери.

Спілкування — одна із форм людської взаємодії, завдяки якій індивіди як фізично, так і духовно творять один одного. Відсутність можливості спілкуватися сприймається як тяжке покарання і навіть непоправна втрата. Одне з найтяжчих покарань у судовій практиці — одиночна камера у в'язниці без права листування.

Уміння вести бесіду, говорити і слухати, знаходити взаєморозуміння — найважливіша якість, за якою оцінюється людина. У спілкуванні дитина пізнає світ, мову, стає людиною. Спілкування — рушійна сила.

Шановні батьки, зрозумійте, підліток лише вчиться приймати рішення, відповідати за наслідки своїх дій. Неправда, що він не потребує вашої допомоги. Потребує. І не лише в матеріальному визначенні. Він потребує щирої розмови, невимушеної бесіди замість повчань, моралізаторства, готових рецептів та інструкцій. Замість них він воліє почути: «Можеш учинити так чи так», «Як на мене, такий варіант кращий».

А якщо виявиться, що ваш підліток зробив поганий вибір, краще утримайтеся від тріумфуючого: «Ось бачиш, я ж казав...». Будьте впевнені, цим ви надовго відіб'єте у нього бажання бути відвертим. Не треба повчань, краще просто розмовляйте з вашою дитиною.

.

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Батьківські міфи

Секрети спілкування з підлітками

Поради: як правильно виховувати дітей

Виховання близнюків

Вперті діти

Дитячі ревнощі

Знервована та жадібна дитина

Як навчати дитину самостійно робити домашнє завдання

Як допомогти дитині пережити розлучення батьків

Як допомогти дитині подалати страх

Як позбавити дитину від комп'ютерної залежності?

Конфлікт з власною дитиною

Допомога дітям при підготовці до іспитів