Логотип лицея
Комунальний заклад освіти

«Фінансово-економічний ліцей»

Дніпровської міської ради

Діалог з психологом

 

Ні для кого не секрет, що конфлікти в родині — наслідки невміння зрозуміти один одного. Дорослі не вміють встановлювати довірливі взаємини з дітьми, обходити «підводні камені» у вирішенні родинних проблем, діти у підлітковому віці «раптово розучуються» адаптуватися до сімейної атмосфери.

Спілкування — одна із форм людської взаємодії, завдяки якій індивіди як фізично, так і духовно творять один одного. Відсутність можливості спілкуватися сприймається як тяжке покарання і навіть непоправна втрата. Одне з найтяжчих покарань у судовій практиці — одиночна камера у в'язниці без права листування.

Уміння вести бесіду, говорити і слухати, знаходити взаєморозуміння — найважливіша якість, за якою оцінюється людина. У спілкуванні дитина пізнає світ, мову, стає людиною. Спілкування — рушійна сила.

Шановні батьки, зрозумійте, підліток лише вчиться приймати рішення, відповідати за наслідки своїх дій. Неправда, що він не потребує вашої допомоги. Потребує. І не лише в матеріальному визначенні. Він потребує щирої розмови, невимушеної бесіди замість повчань, моралізаторства, готових рецептів та інструкцій. Замість них він воліє почути: «Можеш учинити так чи так», «Як на мене, такий варіант кращий».

А якщо виявиться, що ваш підліток зробив поганий вибір, краще утримайтеся від тріумфуючого: «Ось бачиш, я ж казав...». Будьте впевнені, цим ви надовго відіб'єте у нього бажання бути відвертим. Не треба повчань, краще просто розмовляйте з вашою дитиною.

Батьківські міфи

Ваше обращение с ребенком

Весы воспитания

Виховання близнюків

Вперті діти

Дитячі ревнощі

Знервована та жадібна дитина

Как готовить домашнее задание

Как помочь ребенку при разводе

Как помочь ребенку, если...

Компьютерная зависимость

Конфлікт з власною дитиною

Подготовка к экзаменам