Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Тематичні заходи

Мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя. Для досягнення мети виховання ліцеїстів сплановано проведення різноманітних тематичних заходів.

 

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом (8 – 9 травня)

 

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни 9 травня по всій країні традиційно відбуваються урочистості до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

План заходів до дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги над нацизмом у Європі…

 

День Гідності і Свободи

 

З метою утвердження в молодій Українській державі ідеалів свободи і демократії, осмислення доленосних подій сьогодення, донесення об’єктивної інформації про переломні історичні моменти в Україні на початку ХХІ ст.. – Помаранчеву революцію і Революцію гідності, вшанування стійкості, мужності і патріотизму громадян нашої країни, які виступили на захист своєї людської і національної гідності, державницьких інтересів України, її європейського вибору, Указом Президента України Петра Порошенка від 13.09.2014 № 872 «Про День Гідності і Свободи» 21 листопада в Україні Оголошено державним святом.

План заходів День Гідності і Свободи…

 

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

 

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, недопущення випадків фізичного та психологічного насильства відносно дітей, попередження правопорушень над неповнолітніми, правопорушень та інших протиправних дій серед дітей та учнівської молоді з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «Стоп насильству!»

 

План заходів "16 днів проти насильства"…

 

День пам`яті жертв Голодомору

 

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.

Спочатку Указом президента України від 26 листопада 1998 року остання субота листопада оголошувалась Днем пам’яті жертв голодомору, потім Указом від 31 жовтня 2000 року цей день став іменуватися Днем пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. У 2007-му році, згідно Указу Президента України № 431/2007 від 21-го травня 2007-го року, в назву цього пам’ятного Дня були внесені зміни: "Внести до Указу Президента України от 26 листопада 1998 року N 1310 (1310/98 ) "Про встановлення Дня пом’яті жертв Голодоморів та політичних репресій" (в редакції Указу від 15 липня 2004 року № 797 (797/2004) зміни, виключивши у назві та тексті слова "та політичних репресій".

Зараз День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада.

План заходів щодо вшанування пам`яті жертв Голодомору в Україні…

 

Увічнення пам`яті захисників України

 

З метою гідного вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України усіх поколінь, керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.09.15 №998-р «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року», розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 28.10.15 №Р-638/0/3-15 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року у Дніпропетровській області», наказом управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради від 27.11.15 №531 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року в навчальних закладах міста» та наказом відділу освіти Амур-Нижньодніпровської у місті Дніпропетровську ради №303 від 30.11.15 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України до 2020 року в навчальних закладах району» в ліцеї складено заходи.

План заходів щодо увічнення пам`яті захисників Україні…

 

Про відзначення Дня Соборності України

 

День Собо́рностісвято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…».

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

План заходів з нагоди Дня Соборності України…

 

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

 

Чорнобильська катастрофа  — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

З метою збереження пам’яті про мужність і самопожертву учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників, вшанування пам’яті жертв трагедії в ліцеї заплановано наступні інформаційно-просвітницькі заходи.

План заходів з нагоди роковини Чорнобильської катастрофи…

 

Роковини трагедії Бабиного Яру

 

На виконання плану заходів у зв’язку з роковинами трагедії Бабиного Яру, 29-30 вересня в ліцеї планується провести «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». Україну в ХХ столітті спіткало чимало трагедій, серед яких – Голодомор, Голокост, українсько-польський конфлікт та Волинська трагедія, депортація кримсько-татарського народу. Вивчення цих історичних подій та явищ на основі сучасної методології має великий освітній та виховний потенціал. Подібно до табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 р. тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, патріотів – українських націоналістів, ромів (циган), активістів комуністичної партії та інших «ворогів рейху». Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями. Безумовно, вивчення полікультурної історії України неможливе без розгляду цієї сторінки історії, що, зокрема, відповідає сучасним рекомендаціям Ради Європи. Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила питання історії Голокосту до державних програм для загальноосвітніх шкіл із всесвітньої історії та історії України. Відповідні матеріали знайшли відображення у шкільних підручниках історії.

План заходів щодо роковини трагедії Бабиного Яру…

 

Всеукраїнський тиждень права

 

Ураховуючи важливе значення правової освіти в дальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» 10 грудня проведення Всеукраїнського тижня права. З метою підвищення загального рівня правової освіти учасників освітнього процесу, формування правової свідомості дітей та учнівської молоді в рамках Всеукраїнського тижня права в ліцеї затверджено план заходів.

План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права…

 

Правопросвітницький проект «Я маю право»

 

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я маю право». В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін. До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги. Важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян. Девіз проекту: Знаю! Дію! Захищаю! Знаю свої права. Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують. Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

План заходів з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»…