Логотип лицея
Комунальний заклад освіти

«Фінансово-економічний ліцей»

Дніпровської міської ради

Тематичні заходи

Мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя. Для досягнення мети виховання ліцеїстів сплановано проведення різноманітних тематичних заходів.

 

70-а річниця Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни

 

На виконання Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» у ліцеї активізовано роботу, спрямовану на формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни.

План заходів щодо відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі…

 

День Гідності і Свободи

 

З метою утвердження в молодій Українській державі ідеалів свободи і демократії, осмислення доленосних подій сьогодення, донесення об’єктивної інформації про переломні історичні моменти в Україні на початку ХХІ ст.. – Помаранчеву революцію і Революцію гідності, вшанування стійкості, мужності і патріотизму громадян нашої країни, які виступили на захист своєї людської і національної гідності, державницьких інтересів України, її європейського вибору, Указом Президента України Петра Порошенка від 13.09.2014 № 872 «Про День Гідності і Свободи» 21 листопада в Україні Оголошено державним святом.

План заходів День Гідності і Свободи…

 

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

 

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, недопущення випадків фізичного та психологічного насильства відносно дітей, попередження правопорушень над неповнолітніми, правопорушень та інших протиправних дій серед дітей та учнівської молоді з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «Стоп насильству!»

 

План заходів "16 днів проти насильства"…

Звіт до плану заходів щодо Всеукраїнської акції…

 

День пам`яті жертв Голодомору

 

28 листопада 2015 року відповідно до Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів” від 13 листопада 2015 року № 635 відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів. З метою гідного вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, 27 листопада пройде Урок пам’яті “З присвятою замордованим голодом…”, пропонуємо ліцеїстам долучитися до скорботних заходів 28 листопада 2015 року, зокрема загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 та акції “Запали свічку”.

План заходів щодо вшанування пам`яті жертв Голодомору в Україні…

 

Увічнення пам`яті захисників України

 

З метою гідного вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України усіх поколінь, керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.09.15 №998-р «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року», розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації від 28.10.15 №Р-638/0/3-15 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року у Дніпропетровській області», наказом управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради від 27.11.15 №531 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року в навчальних закладах міста» та наказом відділу освіти Амур-Нижньодніпровської у місті Дніпропетровську ради №303 від 30.11.15 «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України до 2020 року в навчальних закладах району» в ліцеї складено заходи.

План заходів щодо увічнення пам`яті захисників Україні…

 

Про відзначення у 2016 році Дня Соборності України

 

З нагоди 97-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, з метою належного відзначення у 2016 році Дня Соборності України, подальшої консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення Українського народу 22 січня 2016 року відзначається День Соборності України.

План заходів з нагоди Дня Соборності України…

Звіт до плану заходів щодо проведення Дня Соборності Україні…

 

30 років Чорнобильської катастрофи

 

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.12.2015 №793-VIII «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», рішення обласної ради від 24.06.2015 №89-Р «Про організацію і проведення заходів з відзначення 30-роковини Чорнобильської трагедії», з метою збереження пам’яті про мужність і самопожертву учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників, вшанування пам’яті жертв трагедії в ліцеї заплановано наступні інформаційно-просвітницькі заходи.

План заходів з нагоди 30-роковин Чорнобильської катастрофи…

Звіт до плану заходів з нагоди 30-роковини Чорнобильської катастрофи…

 

75-роковин трагедії Бабиного Яру

 

На виконання плану заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 30.12.2015 №1419-р, 29-30 вересня в ліцеї планується провести «Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України». Україну в ХХ столітті спіткало чимало трагедій, серед яких – Голодомор, Голокост, українсько-польський конфлікт та Волинська трагедія, депортація кримсько-татарського народу. Вивчення цих історичних подій та явищ на основі сучасної методології має великий освітній та виховний потенціал. У 2016 році виповнюються 75-та річниця трагічних подій Бабиного Яру. Подібно до табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, Бабин Яр в Україні став символом знищення євреїв Європи під час Голокосту. Тільки за два дні 29-30 вересня 1941 р. тут було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Декілька наступних років у Бабиному Ярі продовжувалися вбивства десятків тисяч євреїв, а також радянських військовополонених, патріотів – українських націоналістів, ромів (циган), активістів комуністичної партії та інших «ворогів рейху». Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями. Безумовно, вивчення полікультурної історії України неможливе без розгляду цієї сторінки історії, що, зокрема, відповідає сучасним рекомендаціям Ради Європи. Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яка включила питання історії Голокосту до державних програм для загальноосвітніх шкіл із всесвітньої історії та історії України. Відповідні матеріали знайшли відображення у шкільних підручниках історії.

План заходів щодо 75-роковин трагедії Бабиного Яру…