Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

«Амурські перлини»

 

На сьогодні ліцеїсти працюють над довготривалим інтегрованим екологічним проектом «Амурські перлини», роботу над яким розпочато з червня 2012 року. Унікальність Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська полягає у тому, що на його території знаходяться 9 озер: Вошивка, Касянка, Карпенкове, Куряче, Московське, Одинківка, Шпакове, Чередницьке, Ярижка.

Під час реалізації проекту гуртківці вирішують наступні завдання: проведення хімічних, біологічних, гідрогеологічних досліджень об’єктів, складання екологічних паспортів озер, екологічної стежки, дослідження історичного походження назв озер, складання дизайнерських та економічних бізнес-проектів щодо відновлення евтрофіковних озер, проведення екологічного моніторингу водних об’єктів.

Перед початком роботи над проектом наші вихованці ознайомилися з науково-публіцистичним матеріалом у районній, міській та обласних бібліотеках, звернулися до фахівців Дніпропетровського Національного Університету. Нами було з’ясовано, що дані про озера відсутні.

Изображение 1 Изображение 2 Изображение 3 Изображение 4 Изображение 5 Изображение 6 Изображение 6

 

Термін реалізації проекту - 2012-2017 роки.

Роботу над проектом поділено на три етапи. Перший етап проекту ми розпочали з дослідження Московського та Курячого озер, які розташовані неподалік від ліцею. Гуртківці провели наступні дослідження: візуально обстежили акваторію та прибережну зону озер, зробили первинний аналіз води за зовнішніми характеристиками та якісний і кількісний аналіз проб води у хімічній лабораторії. Провели біомоніторінгові спостереження, склали екологічні паспорти озер, провели моніторинг антропогенних змін Московського та Курячого озер протягом двох років. Визначили клас води за екологічним комплексним показником. Склали план дій по відновленню Малого Курячого озера та рекомендації щодо збереження екологічного стану Московського озера. Робота тривала протягом 2012-2014 років. Експериментально-дослідницькі роботи вихованців отримали високу оцінку на обласному та Всеукраїнському рівнях і посіли призові місця.

На другому етапі ми залучили до роботи учнів 9 класів, які з травня 2014 року досліджують такі озера: Касянка, Карпенкове, Шпакове, Ярижка. Відбір проби води та обстеження акваторії та прибережних територій озер проводиться за сезонами. Цей етап роботи триватиме до вересня 2015року. Узагальнення досліджень планується представити на конкурсі «Дотик природи 2015», який заплановано на жовтень.

Третій етап роботи заплановано провести протягом 2016-2017 років, під час якого планується проведення екологічного моніторингу озер Вошивка, Куплевате, Одинківка.

За результатами проведених екологічних досліджень нами планується випуск збірки науково-дослідницьких робіт гуртківців, створення нової мапи водних об’єктів Амур-Нижньодніпровського району, екологічна паспортизація озер, створення екологічних стежок, публічна презентація проекту через засоби масової інформації.

Презентація «До чистих джерел»