Логотип лицея
Комунальний заклад освіти

«Фінансово-економічний ліцей»

Дніпровської міської ради

День Європи

2018-05-21 12:02:52

Європа – це велика міцна  родина, вона починається у серці кожного з нас. І  Україна є її частиною. А ми, ліцеїсти, - частина України, тому щиро долучилися до свята. Основним нашим бажанням є зберегти мир на планеті Земля. Тож нехай у світі завжди панують тепло і щирість відносин між людьми.

Детальніше…

Нагородження юної наукової еліти Дніпропетровщини

2018-05-21 11:37:20

18 травня  відбулася Урочиста церемонія нагородження учасників, призерів і переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України та їх наукових керівників. З вітальним словом до присутніх звернулася начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Григорівна Середня.

На свято науки було запрошено керівництво закладів вищої освіти: ректор Українського державного хіміко-технологічного університету, доктор технічних наук, професор Олександр Андрійович Півоваров; проректор з науки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, доктор хімічних наук, професор Сергій Іванович Оковитий; проректор з наукової та лікувальної роботи Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров'я України», доктор медичних наук, професор Віталій Йосипович Мамчур; перший проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Володимир Миколайович Ковбаса.

Детальніше…

День вишиванки

2018-05-17 14:40:52

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Детальніше…

День матері

2018-05-15 10:18:22

Мама! Немає милішого слова –
Ти ж бо життя, і творіння, й основа,
Пензель, перо надихались Тобою,
Вічна Ти в пісні – з болем, любов’ю

У останній місяць весни, у травні, коли природа прикрашає Землю  пишним вбранням весняних квітів, Україна відзначає світле свято – День матері.

Напередодні, 11 травня відзначала цей день група 9 – 2  і наша ліцейська родина. З теплом і подякою ліцеїсти говорили про своїх мам, про свої родини. На свято запросили матусь. Для них співали пісень, читали вірші, танцювали. Їм дарували квіти і просили пробачення.

Саме в цей день святкувала свій день народження Матулевська Тетяна Володимирівна, мама голови ліцейського парламенту, талановитої, творчої учениці ліцею Матулевської Орини. Донька вітала маму з подвійним святом, їй присвятила вірш.

Детальніше…

«Україна очима молодих»

2018-05-14 10:22:43

Я брала участь у Міжнародній учнівській науково-практичній конференції «Україна очима молодих». Вона відбулася у Львові, тому перебування там дало можливість не тільки глибше ознайомитися з представленими темами у галузях історії, екології  та економіки, а й насолодитися краєвидами й дізнатися більше про історію цього міста. Першого дня була проведена екскурсія для усіх учасників, завдяки якій ми змогли побачити найкрасивіші місця міста.

Під час самої конференції учасниками було представлено багато цікавих та абсолютно нових робіт. Протягом проведення заходу панувала доброзичлива атмосфера, тому усі учасники провели цей час із задоволенням.

Детальніше…

День пам’яті та примирення

2018-05-10 08:59:49

Спасибі, солдати, за подвиг століть,
Якому нема і не буде ціни,
За право і щастя родитись і жить,
І сіяти жито на митні лани…
Б.Олійник

08 травня 2018р. - День пам'яті і скорботи - з метою виховання почуття патріотизму,  любові до Батьківщини, до історії свого народу, виявлення пошани до ветеранів Другої світової війни в ліцеї було проведено святкову лінійку.

Учні групи 9-1 показали літературно-музичну композицію «Обпалені війною», нагадали, що для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і навіть вбивати інших українців.

Детальніше…

Презентація «Екологічні проекти молоді м. Дніпро»

2018-05-04 14:04:04

03 травня у міській раді пройшла презентація «Екологічні проекти молоді м. Дніпро», у якій взяли участь учні фінансово-економічного та хіміко-екологічного ліцеїв, переможці Всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Свої екологічні проекти представили:

1. Міщенко Дар’я Павлівна, учениця групи 11-1 ФЕЛ

Тема роботи: «Визначення екологічного стану озера Одинківка  Амур-Нижньодніпровського району міста Дніпра».

2. Кузьменко Валерія Борисівна, учениця групи 10-1 ФЕЛ

Тема роботи: «Альтернативні складні коагулянти для очистки стічних вод».

3. Поршнєва Аліна Миколаївна, учениця групи 10-2 ФЕЛ

Тема роботи: «Вплив техногенного середовища на стан еколого-фізіологічних показників хвойних рослин».

Детальніше…

«Тиждень психології»

2018-05-02 14:04:17

Згідно плану роботи ліцею  23-27  квітня  проведено  «Тиждень психології».  

         Кожен день «Тижня психології»  був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час.

Ранок 23 квітня розпочався з оформлення стендів яскравими тематичними плакатами, створеними руками  ліцеїстів.

Детальніше…

Участь у міській військово-патріотичній спортивній грі «Прорив» («Дніпровська звитяга»)

2018-04-27 11:53:43

З метою формування в учнівської молоді патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту Батьківщини в Збройних Силах України та інших військових формуваннях та плану роботи ліцею з національно-патріотичного виховання команда учнів 10-11-х класів у складі 8 хлопців та 2 дівчат взяли участь  у міській військово-патріотичній спортивній грі «Прорив» («Дніпровська звитяга»).

Детальніше…

«Чорнобиль – чорний біль»

2018-04-27 10:48:50

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.  Сьогодні  годинник життя відрахував 32 роки Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів.  Це була боротьба з вогнем у ядерному пеклі. Ціною життя відважних і безсмертних четвертий реактор було вгамовано. На 5 голину ранку пожежа за допомогою прибулих пожежників було ліквідовано. Станцію врятували. 28 героїв затулили її собою. Шестеро загинуло, але увійшли у безсмертя.

Детальніше…

   Наступна ▶