Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Науково-методичні кафедри

 

У ліцеї плідно працюють чотири предметні комісії: суспільно-гуманітарних наук, природничих наук, математично-інформаційних наук, фізичного виховання та зміцнення здоров’я. Робота комісій спрямована на реалізацію єдиної науково-методичної проблеми області "Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості" та проблеми ліцею «Креативна освіта для розвитку економічно компетентної, соціально адаптованої особистості».

У ліцеї впроваджується дослідно-експериментальна робота «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів» на 2012-2019 роки (спецкурс «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів) та два регіональних експерименти: «Створення педагогічних та соціально-психологічних умов для економічної освіти ліцеїстів в системі реалізації принципів сталого розвитку» та «Формування інформаційної культури ліцеїстів в умовах випереджаючої освіти для сталого розвитку».

У зв’язку з цим була відкоригована концепція ліцею, яка розглядає надання освітніх послуг під кутом зору формування нової системи ціннісних орієнтирів та моделей поведінки підростаючого покоління, створення оптимально комфортного середовища: в соціальному, економічному, екологічному та духовному вимірах.

Впровадження експерименту «Створення педагогічних та соціально-психологічних умов для економічної освіти ліцеїстів в системі реалізації принципів сталого розвитку» дозволило створити та реалізувати нову інтерактивну модель навчання: паритетну співпрацю учнів та вчителів, активність кожного учасника навчання, повагу один до одного, взаємодію. Реалізація цієї моделі включає в себе: навчальну діяльність, позакласну роботу, адміністративно-господарську діяльність, шкільне самоврядування, роботу з органами місцевого самоврядування, взаємодію з місцевою громадою.