Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Наукове товариство - конкурси

 

Під час роботи з обдарованими учнями особливо важливо формування інформаційної культури під час підготовки до предметних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт в Малій академії наук України, при підготовці до творчих конкурсів, дебатів, при створенні проектів.

Висока результативність ліцеїстів доводить, що всебічне впровадження комп’ютерних, мультимедійних та Інтернет-технологій дає свої результати як у виховній роботі так і в учнівських та творчих змаганнях.

У 2016/2017 н. р. ліцеїсти результативно прийняли участь у 5 - міжнародних, 8 - всеукраїнських, 10 – обласних, 7 - міських, 3 - районних конкурсах.

 

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2016/17 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2015/16 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2014/15 н. р.

 

Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна – 2019

5-8 лютого 2019 р. Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Громадської організації «Спілка освітян України» провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс «Intel Еко-Україна 2019».

«Intel Еко Україна» – це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені.

Учасниками Конкурсу стали учні 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Цього року на конкурс було подано 316 проектів. За результатами заочного відбіркового етапу для участі в очному етапі відібрано 198 проектів.

Щороку учні нашого ліцею беруть участь у конкурсі «Intel-Еко-Україна». В 2019 року Кузьменко Валерія презентувала науково-дослідницьку роботу на тему: «Альтернативні складні коагулянти для очищення стічних вод».

Робота Валерії була високо оцінена журі, за підсумками конкурсу Валерія отримала диплом ІІ ступеня, нагороджена цінним подарунком від спонсорів конкурсу – Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та Глобального екологічного фону (GEF) «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для малих та середніх підприємств України».

Вітаємо Кузьменко Валерію та її керівника Крайняк Олену Василівну з перемогою на Всеукраїнському конкурсі «Intel-Еко-Україна 2019» та бажаємо їм нових творчих звершень!

 

Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна – 2018

6-9 лютого 2018 р. Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна - 2018.

Intel-Еко Україна – це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені.

Учасниками Конкурсу стали учні 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. До участі в очному етапі конкурсу відібрано 164 проектів. Учні представляли різні регіони України.

Щороку у межах експериментальної роботи зі сталого розвитку учні ліцею беруть активну участь у конкурсі. В 2018 році наукове дослідження презентувала Кузьменко Валерія, керівник проекту Крайняк Олена Василівна.

За підсумками конкурсу дипломом ІІІ ступеня нагороджена Кузьменко Валерія Борисівна, учениця 10 класу, Комунального закладу освіти «Фінансово-економічний ліцей» Дніпропетровської міської ради; тема проекту: «Використання традиційних та альтернативних коагулянтів при очистці води».

Вітаємо Кузьменко Валерію та її керівника Крайняк Олену Василівну з перемогою на Всеукраїнському конкурсі Intel-Еко-Україна - 2018 та бажаємо їм нових ідей і творчих звершень!

Перемога на обласному економічному турнірі школярів!

Щорічний економічний турнір школярів відбувся в Університеті імені Альфреда Нобеля 21 жовтня 2017 року. Співорганізаторами Турніру у нашому регіоні вже 12 років виступають Університет імені Альфреда Нобеля, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

У турнірі прийняли участь 16 команд учнів різних міст області: Синельникового, Кам’янського, Новомосковська, Кривого Рогу, м. Зеленодольська Апостолівського району, кількох шкіл Томаківського району, а також з м. Дніпра.

Команду ліцею представляла группа 11-1, а саме: Гужва Надія, Продан Дар’я, Верхогляд Катерина, Маринкевич Ілля, Кондрацова Катерина.

Під час Турніру відбулися дебати команд з різних питань економіки, які є актуальними на сучасному етапі розвитку України. Серед численних запитань, запропонованих, організаторами для розв'язання командам-учасницям Турніру, були такі: «Інвестиції в освіту як основа підвищення рівня людського капіталу, «За яких умов окуповуються інвестиції в освіту?», «Нові технології виробництва: перспективи розвитку і ризики для економіки», «Чи є міжнародні економічні санкції до країни ефективною «зброєю»?».

Журі Турніру особливо відзначило глибокі знання учнів Дніпропетровщини з економіки. За рішенням журі, результати Турніру -2017 – наступні: Кращою за кількістю балів визнано команду фінансово-економічного ліцею (ФЕЛ), м. Дніпро, на 2 місті – команда «Альфа» НВК №36, м. Дніпро, на 3 місці – команда НВК Ліцею №100, м. Дніпро, четверте місце посіла команда НВК №36 міста Кам’янського. Кращий доповідач – Надія Гужва, учениця 11 класу ФЕЛ.

Команда фінансово-економічного ліцею котрий раз довела свою компетентність в питаннях економіки. Викладачі ліцею Корягіна Тетяна Вікторівна і Черба Віта Миколаївна відмінно підготували команду учнів до цього Турніру.

Всі учасники та переможці отримали від організаторів спеціальні призи, дипломи та сертифікати. Ліцеїсти представлять команду області на Всеукраїнському етапі Турніру. Бажаємо успіхів!!!

Всеукраїнський колоквіум зібрав школярів з усієї країни

У головному місті Закарпаття Ужгороді з 27 до 29 вересня 2017 року відбувся ювілейний ХХ Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність», у якому взяли участь 12 команд різних областей України і в тому числі ліцеїстка фінансово-економічного ліцею, учениця 10-1 класу Гусарова Крістіна, яка була представником команди Дніпропетровської області.

Нелегкі випробування чекали учасників колоквіуму – це контрольне комплексне тестування з астрономії, фізики та міфології та захист науково-дослідницьких робіт. Усі роботи були доповнені багатою наочністю: комп’ютерними презентаціями, таблицями, фотографіями, малюнками, макетами, робочими моделями.

При відборі кращих робіт враховувалась їх актуальність, оригінальність і новизна теми, відповідність тематиці колоквіуму, самостійність виконання, практична значимість отриманих результатів, грамотність, культура доповіді та стиль ведення наукової дискусії. Гусарова Кристина набрала максимальну кількість балів на тестуванні та відмінно захистила свій науковий проект за темою «Тросова система управління спускного космічного апарату», отримавши 2 місце.

Вітаємо Гусарову Крістіну та її керівника Нікіфорову Тетяну Іванівну з перемогою у колоквіумі та бажаємо їм нових ідей і творчих звершень!

 

Всеукраїнський науково-технічний конкурс «Intel-Еко Україна 2017»

 

31 січня – 3 лютого 2017 р. 2016 р. Міністерство освіти і науки України спільно з корпорацією Intel в Україні та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді проводить один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel Еко-Україна 2017.

Intel Еко Україна – це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. Переможці конкурсу отримують право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF та інших міжнародних конкурсах та олімпіадах.

За більш ніж 10 років існування конкурсу юні переможці здобули для України світову славу. Сьогодні вони є успішними студентами, вченими, винахідниками та лідерами.

Щороку у межах експериментальної роботи зі сталого розвитку учні ліцею беруть активну участь у конкурсі. В 2017 році власні наукові дослідження презентували ліцеїсти Коврова Вікторія та Кравченко Богдан із керівником Крайняк Оленою Василівною.

За підсумками конкурсу:
- дипломом IV ступеня нагороджена Коврова Вікторія; тема проекту: «Використання традиційних та альтернативних коагулянтів при очистці води».

 

Ліцеїсти знають, як підкорити космос

 

З 22 по 24 вересня 2015 року команда Дніпропетровської області взяла участь у щорічному Всеукраїнському колоквіумі школярів «Космос. Людина. Духовність», який відбувся у м. Ужгород. Конкурс проводився з метою пошуку та розвитку юних талантів й обдарувань творчої та наукової еліти у різних сферах знань і суспільного життя, розвитку у юнаків і дівчат творчих здібностей, інтересу до авіації та космонавтики, науки і техніки, екології. Під час участі в колоквіумі учні захищали власні наукові роботи та проходили тестування з астрономії.

На конкурс було представлено 36 робіт із 12 регіонів України. Свої наукові дослідження троє учнів області представили у восьми секціях та котрий раз довели високий рівень знань про космічний простір, наукові відкриття, наукові тлумачення на основі вірогідності версій про можливі варіанти розвитку людської цивілізації.

Серед учасників команди області виступав і учень групи 10-2 ліцею Селіванов Валерій, який презентував свій проект у секції «Кінець світу». За розкриття теми та захист роботи ліцеїст отримав найвищий бал журі. Третій результат на тестуванні надав учню 2 загальне місце в цьому конкурсі.

Вітаємо переможця Всеукраїнського осіннього колоквіуму школярів «Космос. Людина. Духовність» Селіванова Валерія та його наукового керівника Нікіфорову Тетяну Іванівну, які достойно виступили на інтелектуальних змаганнях.

 

«Мирний космос – мирній Україні»

 

26 лютого 2016 року у Дніпропетровську вже в 35-й раз пройшов обласний конкурс «Мирний космос», в якому свої технічні та наукові розробки представляє найталановитіша молодь області. У конкурсі взяли участь понад ста винахідників з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Нікополя, Жовтих Вод, Павлограда, Новомосковська, Кривого Рогу, Марганцю та багатьох районів нашої області. За традицією, конкурс проводиться за дев'ятьма тематичними розділами: ракетно-космічна техніка, космічна біологія та медицина, космічна фізика та астрономія, глобальні проблеми людства, екологія та космонавтика, програмування та обчислювальна техніка, «Людина. Духовність. Всесвіт», історія розвитку авіації та космонавтики, космічні наукові дослідження. До складу журі ввійшли викладачі Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, досвідчені викладачі астрономії міста.

Ліцеїсти разом зі своїм науковим керівником Нікіфоровою Тетяною Іванівною, не дивлячись на суворі вимоги журі та велику конкуренцію учасників конкурсу, вибороли призові місця, довівши високий рівень оволодіння знаннями з астрономії, ракетної техніки та основ експериментальної та науково-дослідницької діяльності.

За результатами конкурсу:
І місце – Селіванов Валерій (група 10-1) – секція «Космічні наукові дослідження», тема роботи: «Місяць-невичерпне джерело енергії»;
ІІ місце – Тертиця Ангеліна (група 11-1) – секція «Космічна фізика та астрономія», тема роботи: «Політ людини на Марс»;
ІІІ місце – Гарькавенко Дмитро (група 10-1) – секція «Ракетно-космічна техніка», тема роботи: «Космічні швидкості».

 

Перший обласний конкурс проектів «СуперІнфоКлас»

 

01.03.2016, в День кібернетики ліцеїсти взяли участь у Першому обласному конкурсі проектів «СуперІнфоКлас», який проводився на базі кафедри економічної кібернетики НМетАУ. Метою конкурсу є підвищення рівня інформаційної обізнаності та освітнього рівня й суспільної свідомості учнів, сприяння участі громадськості в розвитку Дніпропетровської області у сфері інформатики та комп’ютерної грамотності.

Команда ліцею у складі: Танчик Ренат, Бойко Кирило, Міщенко Марія, Носач Анастасія і Предко Світлана разом з керівником Філозовою Ларісою Володимирівною протягом місяця працювала над проектом: досліджено стан матеріально-технічної бази кабінету, з’ясовано, що потребує удосконалення, створено 3-Д модель «СуперІнфоКласу», розраховано вартість обладнання та меблів.

Переконавши компетентне журі у перевагах ліцейського проекту, отримавши І місце та приз – принтер, випускники взяли участь у Дні відкритих дверей та переглянули концерт до Дня народження кафедри економічної інформатики та Дня кібернетики.