Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Наукове товариство - конкурси

 

Під час роботи з обдарованими учнями особливо важливо формування інформаційної культури під час підготовки до предметних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт в Малій академії наук України, при підготовці до творчих конкурсів, дебатів, при створенні проектів.

Висока результативність ліцеїстів доводить, що всебічне впровадження комп’ютерних, мультимедійних та Інтернет-технологій дає свої результати як у виховній роботі так і в учнівських та творчих змаганнях.

 

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2021/22 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2020/21 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2019/20 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2018/19 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2016/17 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2015/16 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2014/15 н. р.

 

Конференція «Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість в умовах європейської інтеграції»

З метою залучення обдарованої молоді до науково-практичної роботи та стимулювання і підтримки досліджень молодих учених, аспірантів і студентів 22 квітня 2021 року відбулась XХІV Всеукраїнська науково-практична конференція "Молодь, освіта, наука, культура і національна самосвідомість в умовах європейської інтеграції", за сприянням Європейського університету, Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

Наукове товариство ліцею Fellow представляли учні 10 класів, вони прийняли активну участь у роботі секції «МОЛОДЬ І НАУКА» за напрямами:
1. Теоретична економіка в Україні та світі. Дослідження розвитку ринку, регулюючих та управлінських систем.
2. Інформаційні та виробничі технології. Інноваційні технології навчання. Фізико-математичні дослідження.
3. Біологія, екологія, географія, хімія.
4. Правознавство та безпекознавство;
5. Література та мовознавство.

На секційних засідання наші ліцейсти представили науково - дослідницькі роботи з тем:
- «Теоретико-методичні підходи до управління державним боргом України», Шишкова Діана учениця групи 10-1;
- «Розробка модулю автоматизації та моніторингу роботи мікроферм», Тесля Олена учениця групи 10-1;
- «Катастрофа цивілізації й українського світу в романі Юрія Щербака «Час смертохристів. Міражі 2077 року»», Сарман Аріна учениця групи 10-1;
- «Художнє осмислення чорнобильської теми у творчості Ю. Щербака та І. Драча», Танцюра Дар’я учениця групи 10-1;
- «Допомога людям з обмеженими можливостями», Біла Єлизавета учениця групи 10-2;
- «Виклики та можливості для українського бізнесу в умовах продовження карантинних заходів», Гаращенко Карина учениця групи 10-2;
- «Інженерно-геологічна безпека м. Дніпро», Григор’єва Поліна учениця групи 10-2;
- «Очищення стічних вод металургійних підприємств природними сорбентами», Захандревич Евеліна учениця групи 10-2;
- «Образ України у творчості поетів української діаспори ХХ століття», Щербець Карина учениця групи 10-2.

Модератори конференції відзначили глибокі знання і обізнаність ліцеїстів, всебічно направленість виступів, уміння виступати і вести конструктивний діалог з представниками наукової еліти України. За результатами роботи науково-практичної конференції вийде збірник тез.

 

ВОДА ТА МОЛОДЬ – РАЗОМ У МАЙБУТНЄ (Water & Youth – Together to future)

Під таким гаслом у 2005 році вперше в Україні пройшов Всеукраїнський конкурс «Юнацький водний приз», започаткований видавництвом «ЕКОінформ» за сприяння Міністерства освіти і науки України. Конкурс «Всеукраїнський юнацький водний приз» є національним етапом міжнародного змагання молоді «Стокгольмський юнацький водний приз»,яке з 1997 року проводить

Стокгольмський Міжнародний Водний Інститут під час щорічного міжнародного водного конгресу «Світовий водний тиждень» (World Water Week). Головна мета конкурсу – залучити якнайбільше дітей до вирішення проблем забруднення водних ресурсів, нестачі питної води, раціонального її використання, об'єднання інтелектуальних та творчих здібностей молоді для розробки інноваційних рішень теперішніх і майбутніх проблем з водою.

Конкурс відкритий для всіх проектів, які стосуються водної тематики. 19-20 квітня відбувся національний фінал конкурсу дослідницьких робіт «Всеукраїнський юнацький водний приз-2021». До національного фіналу 2021 року авторитетне журі з 3 докторів, 5 кандидатів наук та провідного інженера ПАТ «АК Київводоканал» відібрало 16 найкращих робіт з усієї України, присвячених науково-технічним та соціальним аспектам водокористування, а також водним проблемам, що спричиняє сьогодні зміна клімату.

Враховуючи складну епідеміологічну ситуацію з COVID-19, цього року фінал пройшов в онлайн-форматі: фіналісти виступали в рамках онлайн- конференції перед журі і гідно представляли результати своїх наукових досліджень (українською та англійською мовами). Щорічно наші ліцеїсти приймають активну участь в екологічних конкурсах різного рівня та формату. У 2021 року на конкурсі «Юнацький водний приз» Кулєшова Софія презентувала науково-дослідницьку роботу на тему: «Композиційний адсорбент на основі кальцію альгінату для очищення стічних вод». Робота Софії була високо оцінена журі, за підсумками конкурсу вона отримала диплом ІІ ступеня, відзначена грошовою премією і цінним подарунком від спонсорів конкурсу. Вітаємо Кулєшову Софію та її керівника Крайняк Олену Василівну з перемогою на конкурсі «Всеукраїнський юнацький водний приз 2021» та бажаємо їм нових творчих звершень!

 

Всеукраїнський науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна 2020»

З 04 по 07 лютого 2020 р. Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Громадської організації «Спілка освітян України» провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс «Еко-Техно Україна 2020».

«Еко-Техно Україна» –це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу International Science and Engineering Fair (ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки, а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені.

Переможці конкурсу отримують право представляти Україну на міжнародному конкурсі ISEF та інших міжнародних конкурсах і олімпіадах. Юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі проєкти за такими категоріями: - біологія (науки про рослини, науки про тварин); - клітинна та молекулярна біологія, мікробіологія; - науки про людину (біомедичні та медичні науки,

прикладна медицина, науки - про поведінку та соціум,); - науки про землю та навколишнє середовище; - хімія, біохімія; - екологічна інженерія; - хімічна інженерія. За результатами заочного відбіркового етапу для участі в очному етапі «Еко Україна 2020» було відібрано 205 проектів. Щороку учні нашого ліцею беруть участь у даному конкурсі.

В 2020 року команда ліцею презентувала науково-дослідницькі роботи: - Тітов Олексій Германович, учень 11 класу. Тема проекту "Вплив ефірних олій на рухову активність малого борошняного хрущака (Tribolium confusum)", керівник проекту Задесенець А.А.; - Бондаренко Яна Володимирівна, учениця 11 класу.

Тема проекту "Актуалізація і перспективи використання шахтних вод для тепло- та холодопостачання інженерних споруд", керівник проекту Срібненко О.О.; - Журавель Юлія Олександрівна, учениця 11 класу. Тема проекту "Зсуви причини, розповсюдження та захист", керівник проекту Срібненко О.О.; - Кулєшова Софія Петрівна, учениця 10 класу.

Тема проекту “Композиційний адсорбент на основі альгінату кальці для очищення стічних вод”, керівник проекту Крайняк О.В. Роботи учнів були високо оцінені журі, за підсумками конкурсу Тітов Олексій отримав диплом ІІ ступеня та нагороджений цінним подарунком. Бондаренко Яна і Журавель Юлія отримали дипломи IV ступеня, нагороджені цінними подарунками.

Вітаємо учнів та їх керівників проектів з перемогою!

 

Всеукраїнський конкурс DreamECO – 2019

12-13 квітня 2019 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру в м. Києві відбувся ІІ етап Всеукраїнської екологічної олімпіади наукових проектів з охорони довкілля «DreamECO» (конкурс міжшкільних наукових проектів), організований національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Міжнародною школою «Меридіан».

Олімпіада проводилась з метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, яка здійснює експериментальну й науково-дослідницьку роботу у галузі екології. У цьому році учасники мали змогу взяти участь у 4 категоріях: якість довкілля, екологія і біорізноманіття, ресурси та енергія, моє місто.

Олімпіада «DreamECO» проводилась у два етапи: І етап – відбірковий (заочний); ІІ етап – фінальний (очний). На відбірковий етап було представлено до ста проектів у кожній номінації. За результатами І етапу було відібрано 60 проектів.

3 учня ліцею стали фіналістами конкурсу «DreamECO»: - Бондаренко Яна представила екологічний проект «Актуалізація й перспективи використання шахтних вод для тепло та холодозабезпечення інженерних споруд», керівник проекту – Срібненко О.О.; - Кузьменко Валерія – «Вітросилова установка для отримання біогазу як альтернативного палива»,

керівник проекту – Крайняк О.В. у категорії «Ресурси та енергія»; - Юсипів Михайло проект «Стан рослин PINUS PALLASIANA в умовах викидів Придніпровської ТЕС м. Дніпро», керівник проекту – Задесенець А.О. у категорії «Моє місто». За результатами конкурсу Юсипіва Михайла нагороджено дипломом ІІІ ступеня та цінним подарунком, Бондаренко Яна, Кузьменко Валерія зайняли ІV місце та нагороджені спеціальними призами від членів журі.

Вітаємо учнів та їх керівників проектів з перемогою!

 

Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна – 2019

5-8 лютого 2019 р. Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Громадської організації «Спілка освітян України» провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс «Intel Еко-Україна 2019».

«Intel Еко Україна» – це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені.

Учасниками Конкурсу стали учні 9-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Цього року на конкурс було подано 316 проектів. За результатами заочного відбіркового етапу для участі в очному етапі відібрано 198 проектів.

Щороку учні нашого ліцею беруть участь у конкурсі «Intel-Еко-Україна». В 2019 року Кузьменко Валерія презентувала науково-дослідницьку роботу на тему: «Альтернативні складні коагулянти для очищення стічних вод».

Робота Валерії була високо оцінена журі, за підсумками конкурсу Валерія отримала диплом ІІ ступеня, нагороджена цінним подарунком від спонсорів конкурсу – Проекту Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та Глобального екологічного фону (GEF) «Глобальна інноваційна програма чистих технологій для малих та середніх підприємств України».

Вітаємо Кузьменко Валерію та її керівника Крайняк Олену Василівну з перемогою на Всеукраїнському конкурсі «Intel-Еко-Україна 2019» та бажаємо їм нових творчих звершень!

 

Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна – 2018

6-9 лютого 2018 р. Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провели один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel-Еко-Україна - 2018.

Intel-Еко Україна – це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені.

Учасниками Конкурсу стали учні 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. До участі в очному етапі конкурсу відібрано 164 проектів. Учні представляли різні регіони України.

Щороку у межах експериментальної роботи зі сталого розвитку учні ліцею беруть активну участь у конкурсі. В 2018 році наукове дослідження презентувала Кузьменко Валерія, керівник проекту Крайняк Олена Василівна.

За підсумками конкурсу дипломом ІІІ ступеня нагороджена Кузьменко Валерія Борисівна, учениця 10 класу, Комунального закладу освіти «Фінансово-економічний ліцей» Дніпропетровської міської ради; тема проекту: «Використання традиційних та альтернативних коагулянтів при очистці води».

Вітаємо Кузьменко Валерію та її керівника Крайняк Олену Василівну з перемогою на Всеукраїнському конкурсі Intel-Еко-Україна - 2018 та бажаємо їм нових ідей і творчих звершень!

Перемога на обласному економічному турнірі школярів!

Щорічний економічний турнір школярів відбувся в Університеті імені Альфреда Нобеля 21 жовтня 2017 року. Співорганізаторами Турніру у нашому регіоні вже 12 років виступають Університет імені Альфреда Нобеля, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

У турнірі прийняли участь 16 команд учнів різних міст області: Синельникового, Кам’янського, Новомосковська, Кривого Рогу, м. Зеленодольська Апостолівського району, кількох шкіл Томаківського району, а також з м. Дніпра.

Команду ліцею представляла группа 11-1, а саме: Гужва Надія, Продан Дар’я, Верхогляд Катерина, Маринкевич Ілля, Кондрацова Катерина.

Під час Турніру відбулися дебати команд з різних питань економіки, які є актуальними на сучасному етапі розвитку України. Серед численних запитань, запропонованих, організаторами для розв'язання командам-учасницям Турніру, були такі: «Інвестиції в освіту як основа підвищення рівня людського капіталу, «За яких умов окуповуються інвестиції в освіту?», «Нові технології виробництва: перспективи розвитку і ризики для економіки», «Чи є міжнародні економічні санкції до країни ефективною «зброєю»?».

Журі Турніру особливо відзначило глибокі знання учнів Дніпропетровщини з економіки. За рішенням журі, результати Турніру -2017 – наступні: Кращою за кількістю балів визнано команду фінансово-економічного ліцею (ФЕЛ), м. Дніпро, на 2 місті – команда «Альфа» НВК №36, м. Дніпро, на 3 місці – команда НВК Ліцею №100, м. Дніпро, четверте місце посіла команда НВК №36 міста Кам’янського. Кращий доповідач – Надія Гужва, учениця 11 класу ФЕЛ.

Команда фінансово-економічного ліцею котрий раз довела свою компетентність в питаннях економіки. Викладачі ліцею Корягіна Тетяна Вікторівна і Черба Віта Миколаївна відмінно підготували команду учнів до цього Турніру.

Всі учасники та переможці отримали від організаторів спеціальні призи, дипломи та сертифікати. Ліцеїсти представлять команду області на Всеукраїнському етапі Турніру. Бажаємо успіхів!!!

Всеукраїнський колоквіум зібрав школярів з усієї країни

У головному місті Закарпаття Ужгороді з 27 до 29 вересня 2017 року відбувся ювілейний ХХ Всеукраїнський осінній колоквіум школярів «Космос. Людина. Духовність», у якому взяли участь 12 команд різних областей України і в тому числі ліцеїстка фінансово-економічного ліцею, учениця 10-1 класу Гусарова Крістіна, яка була представником команди Дніпропетровської області.

Нелегкі випробування чекали учасників колоквіуму – це контрольне комплексне тестування з астрономії, фізики та міфології та захист науково-дослідницьких робіт. Усі роботи були доповнені багатою наочністю: комп’ютерними презентаціями, таблицями, фотографіями, малюнками, макетами, робочими моделями.

При відборі кращих робіт враховувалась їх актуальність, оригінальність і новизна теми, відповідність тематиці колоквіуму, самостійність виконання, практична значимість отриманих результатів, грамотність, культура доповіді та стиль ведення наукової дискусії. Гусарова Кристина набрала максимальну кількість балів на тестуванні та відмінно захистила свій науковий проект за темою «Тросова система управління спускного космічного апарату», отримавши 2 місце.

Вітаємо Гусарову Крістіну та її керівника Нікіфорову Тетяну Іванівну з перемогою у колоквіумі та бажаємо їм нових ідей і творчих звершень!