Логотип лицея
Комунальний заклад освіти

«Фінансово-економічний ліцей»

Дніпровської міської ради

Наукове товариство - конкурси

 

Під час роботи з обдарованими учнями особливо важливо формування інформаційної культури під час підготовки до предметних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт в Малій академії наук України, при підготовці до творчих конкурсів, дебатів, при створенні проектів.

Висока результативність ліцеїстів доводить, що всебічне впровадження комп’ютерних, мультимедійних та Інтернет-технологій дає свої результати як у виховній роботі так і в учнівських та творчих змаганнях.

У 2016/2017 н. р. ліцеїсти результативно прийняли участь у 5 - міжнародних, 8 - всеукраїнських, 10 – обласних, 7 - міських, 3 - районних конкурсах.

 

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2016/17 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2015/16 н. р.

Результативність участі ліцеїстів у інтелектуальних конкурсах 2014/15 н. р.

 

Всеукраїнський науково-технічний конкурс «Intel-Еко Україна 2017»

 

31 січня – 3 лютого 2017 р. 2016 р. Міністерство освіти і науки України спільно з корпорацією Intel в Україні та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді проводить один із найбільших конкурсів для талановитих учнів – Всеукраїнський конкурс Intel Еко-Україна 2017.

Intel Еко Україна – це Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), метою якого є формування та популяризація наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу і науки а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. Переможці конкурсу отримують право представляти Україну на міжнародному конкурсі Intel ISEF та інших міжнародних конкурсах та олімпіадах.

За більш ніж 10 років існування конкурсу юні переможці здобули для України світову славу. Сьогодні вони є успішними студентами, вченими, винахідниками та лідерами.

Щороку у межах експериментальної роботи зі сталого розвитку учні ліцею беруть активну участь у конкурсі. В 2017 році власні наукові дослідження презентували ліцеїсти Коврова Вікторія та Кравченко Богдан із керівником Крайняк Оленою Василівною.

За підсумками конкурсу:
- дипломом IV ступеня нагороджена Коврова Вікторія; тема проекту: «Використання традиційних та альтернативних коагулянтів при очистці води».

 

Ліцеїсти знають, як підкорити космос

 

З 22 по 24 вересня 2015 року команда Дніпропетровської області взяла участь у щорічному Всеукраїнському колоквіумі школярів «Космос. Людина. Духовність», який відбувся у м. Ужгород. Конкурс проводився з метою пошуку та розвитку юних талантів й обдарувань творчої та наукової еліти у різних сферах знань і суспільного життя, розвитку у юнаків і дівчат творчих здібностей, інтересу до авіації та космонавтики, науки і техніки, екології. Під час участі в колоквіумі учні захищали власні наукові роботи та проходили тестування з астрономії.

На конкурс було представлено 36 робіт із 12 регіонів України. Свої наукові дослідження троє учнів області представили у восьми секціях та котрий раз довели високий рівень знань про космічний простір, наукові відкриття, наукові тлумачення на основі вірогідності версій про можливі варіанти розвитку людської цивілізації.

Серед учасників команди області виступав і учень групи 10-2 ліцею Селіванов Валерій, який презентував свій проект у секції «Кінець світу». За розкриття теми та захист роботи ліцеїст отримав найвищий бал журі. Третій результат на тестуванні надав учню 2 загальне місце в цьому конкурсі.

Вітаємо переможця Всеукраїнського осіннього колоквіуму школярів «Космос. Людина. Духовність» Селіванова Валерія та його наукового керівника Нікіфорову Тетяну Іванівну, які достойно виступили на інтелектуальних змаганнях.

 

«Мирний космос – мирній Україні»

 

26 лютого 2016 року у Дніпропетровську вже в 35-й раз пройшов обласний конкурс «Мирний космос», в якому свої технічні та наукові розробки представляє найталановитіша молодь області. У конкурсі взяли участь понад ста винахідників з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Нікополя, Жовтих Вод, Павлограда, Новомосковська, Кривого Рогу, Марганцю та багатьох районів нашої області. За традицією, конкурс проводиться за дев'ятьма тематичними розділами: ракетно-космічна техніка, космічна біологія та медицина, космічна фізика та астрономія, глобальні проблеми людства, екологія та космонавтика, програмування та обчислювальна техніка, «Людина. Духовність. Всесвіт», історія розвитку авіації та космонавтики, космічні наукові дослідження. До складу журі ввійшли викладачі Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, досвідчені викладачі астрономії міста.

Ліцеїсти разом зі своїм науковим керівником Нікіфоровою Тетяною Іванівною, не дивлячись на суворі вимоги журі та велику конкуренцію учасників конкурсу, вибороли призові місця, довівши високий рівень оволодіння знаннями з астрономії, ракетної техніки та основ експериментальної та науково-дослідницької діяльності.

За результатами конкурсу:
І місце – Селіванов Валерій (група 10-1) – секція «Космічні наукові дослідження», тема роботи: «Місяць-невичерпне джерело енергії»;
ІІ місце – Тертиця Ангеліна (група 11-1) – секція «Космічна фізика та астрономія», тема роботи: «Політ людини на Марс»;
ІІІ місце – Гарькавенко Дмитро (група 10-1) – секція «Ракетно-космічна техніка», тема роботи: «Космічні швидкості».

 

Перший обласний конкурс проектів «СуперІнфоКлас»

 

01.03.2016, в День кібернетики ліцеїсти взяли участь у Першому обласному конкурсі проектів «СуперІнфоКлас», який проводився на базі кафедри економічної кібернетики НМетАУ. Метою конкурсу є підвищення рівня інформаційної обізнаності та освітнього рівня й суспільної свідомості учнів, сприяння участі громадськості в розвитку Дніпропетровської області у сфері інформатики та комп’ютерної грамотності.

Команда ліцею у складі: Танчик Ренат, Бойко Кирило, Міщенко Марія, Носач Анастасія і Предко Світлана разом з керівником Філозовою Ларісою Володимирівною протягом місяця працювала над проектом: досліджено стан матеріально-технічної бази кабінету, з’ясовано, що потребує удосконалення, створено 3-Д модель «СуперІнфоКласу», розраховано вартість обладнання та меблів.

Переконавши компетентне журі у перевагах ліцейського проекту, отримавши І місце та приз – принтер, випускники взяли участь у Дні відкритих дверей та переглянули концерт до Дня народження кафедри економічної інформатики та Дня кібернетики.