Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

УВАГА! Небезпечний коронавірус

2020-03-04 14:10:48

За інформацією Європейського центру з контролю та профілактики захворювань, у Китаї, Таїланді, Південній Кореї та США зареєстровано випадки захворювань на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV). Є поодинокі випадки інфікування осіб в декількох європейських країнах. Потенційний рівень загрози від спалаху коронавірусу 2019-nCoV є високим, подальше його поширення у світі та створення загрози виникнення всесвітньої пандемії дуже вірогідні.

Станом на початок лютого 2020 року в світі зареєстровано понад 40 тис. інфікованих осіб, з них більше ніж 700 випадків призвели до смерті хворих.

Інкубаційний період коронавірусу 2019-nCoV коливається від 2 до 12 діб (у середньому 7 діб). Перші ознаки захворювання схожі на грипозну інфекцію, однак дуже швидко розвивається запалення легенів, стрімко наростає дихальна недостатність. Перевірені схеми лікування дуже часто не спрацьовують або мають недостатню ефективність.

У наслідок того, що випадки цієї хвороби зареєстровані в державах, з якими Україна підтримує економічні та туристичні взаємовідносини, є значна загроза занесення вірусу на територію України.

Рекомендації для населення щодо профілактики можливого зараження коронавірусом 2019-nCoV

На основі наявних доказів та інформації ВООЗ розробила перелік рекомендацій щодо профілактики зараження:

- уникати тісного контакту з людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції;

- часто мити руки протягом дня, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням, намагатися не торкатися руками зони обличчя або слизових оболонок;

- рекомендовано користуватися одноразовими вологими серветками для рук

- використання індивідуальних захисних масок знижує ризик інфікування в осередках інфекції;

- уникати тісного контакту з хворими тваринами на зооринках, фермах, або у дикій природі, мити руки з милом після доторкування до тварин, особливо безхатніх, або до продуктів тваринного походження;

- уникати споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження, зокрема м’яса та молока;

- люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми);

- у разі появи симптомів респіраторної інфекції під час мандрівки або після неї, рекомендовано звернутися до лікаря та повідомити про подорож.

Матеріали:7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

Матеріали:Коронавірус: профілактика інфікування і поширення

Дивитись відеоролик:Ризики інфікування на коронавірус

Дивитись відеоролик:Якщо ви відчуваєте, що захворіли