Логотип лицея
Комунальний заклад освіти
«Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування
при Університеті митної справи та фінансів»
Дніпровської міської ради

Мова моя українська, Батьківська, материнська…

2020-02-21 08:33:17

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено в 1999 році на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки 20 років тому. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

21 лютого учні 11-1 групи провели лінійку «Свято українського Слова», під час якої порушили проблеми сучасної української мови, мовної стійкості українців.

Так, сценка за мотивами гуморески нашого земляка  Олександра Тараненка «Лікнеп (ліквідація неписемності) в електричці» довела, що неповагою до рідного слова є використання сленгу, вульгаризмів, перекручених слів, русизмів, слів-паразитів. Адже такі слова роз’єднують народ, створюють непорозуміння, іноді комічні.

Під час інтерв’ю «Як ви розумієте слово…?» учні різних груп дійшли висновку, що із засиллям іноземних слів треба боротися, краще     говорити рідною, українською!

Українська мова, безсумнівно, має майбутнє. Адже вона народжується з глибин серця й душі українців. Про це говорило ліцейське товариство у відеофлешмобі (учителі-діти) заздалегідь підготовленому.

Обов’язок кожного з нас – турбуватися про долю рідного слова, удосконалювати, збагачувати його.